Smile Lazer Tedavisi Ankara

  Göz hastalıklarının tedavileri, tarih boyunca gelişmiş ve çağa ayak uydurmayı başarmıştır. Bunun en büyük sebebi insanların ve dolayısıyla bilimsel kurumların, göze çok büyük bir önem vermesidir. En önemli duyu organlarımızdan biri olan göz, bilimsel kurumlar tarafından sürekli araştırılmış, göz hastalıkları incelenmiş; en nihayetinde ise modern ve etkili tedavi yolları geliştirilmiştir. Günümüzde ise bu modern tedavi yollarına, lazer uygulamalarını örnek vermek mümkündür.

  Smile lazer, göze lazer tedavisi uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Bu uygulama sayesinde miyop ve astigmat gibi pek çok kırma kusuru tedavi edilebilir. Böylece hastaların gözlük ve kontakt lens ihtiyacını ortadan kaldırmak; bu aparatların sebep olduğu olumsuzlukları ve zorlukları sonlandırmak mümkündür. Yüksek bir hassasiyet ile gerçekleşen bu işlem, günümüzde görme bozukluğu olan bireyler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Smile lazer ile hangi görme bozuklukları tedavi edilebilir?’’, ‘’Smile lazer kimler için uygundur?’’, ‘’Smile lazer tedavisi nasıl yapılır?’’ ve ‘’Smile lazer tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  Ankara smile lazer tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Yasin Şakir Göker’den randevu alabilirsiniz.

  Smile Lazer Nedir?

  Smile lazer, kırılma kusurlarını tedavi etmek için kullanılan, gelişmiş bir göz tedavisidir. Diğer lazer tedavilerinde olduğu gibi korneanın sağlıklı olduğu gözler için uygun bir tedavidir. Bu tedavi sayesinde kırma kusurları sebebiyle deneyimlenen bulanık görüş ortadan kaldırılabilir. Gözlüklere ve kontakt lenslere duyulan ihtiyaç ortadan kaldırılabilir. Smile lazer tedavisi sırasında herhangi bir kesi işlemine, flepe veya benzer uygulamalara gerek kalmaz. Tedavi lazer ile yüzeysel bir şekilde gerçekleştirilir.

  Smile Lazer Hangi Durumlarda Kullanılır?

  Smile lazer miyobun ve astigmatın tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. -5 dereceye kadar olan astigmat ve -10 dereceye kadar olan miyop, Smile lazer ile tedavi edilebilmektedir.

  Smile Lazerin Avantajları Nelerdir?

  Smile lazer tedavisinin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Smile lazer teknolojisi sayesinde korneanın doğal yapısına zarar verilmez.
  • Herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan, kesisiz olarak yapılır. Bundan dolayı göz kuruluğunu çok daha az tetikler.
  • İnce kornealı gözler için de değerlendirilebilen bir tedavi yöntemidir.
  • Kontakt lense ve gözlüğe olan bağımlılığı ortadan kaldırır.
  • Hızlı bir iyileşme süreci vardır.
  • Oldukça güvenli bir uygulamadır.
  • Yüzme gibi sporlarla uğraşan sporcular, yüksek basınca maruz kalınan meslek grupları veya travmaya maruz kalabilecek meslek grupları (asker, polis, dövüş sporları ile uğraşan bireyler) için oldukça idealdir.

  Smile lazer tedavisinin kazanımlarını bu şekilde özetlemek mümkündür.

  Smile Lazer Ne Zaman Çıktı?

  Smile lazer 2008 yılında kullanılmaya başlayan oldukça modern bir uygulamadır. 2008 yılından bu yana bazı değişimler geçirerek çok daha avantajlı, güvenli ve başarılı bir uygulama haline gelmiştir.

  Smile Lazer Ne Kadar Sürer?

  Lazer işleminin süresi 20 ila 50 saniye kadar sürmektedir. İşleme hazırlık ve işlem sonrası süreçlerle birlikte tedavi yaklaşık 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Smile lazer tedavisi bu yanı ile epey hızlı bir uygulamadır.

  Smile Lazer Tehlikeli Midir? Smile Lazer Riskleri Nelerdir?

  Smile lazer, yüzeysel bir şekilde, cerrahiye başvurulmadan yapılan bir uygulamadır. Yani uygulama sırasında korneaya ilave kesi atılmasına ve benzer işlemlere gerek duyulmaz. Yalnızca doktor ve bilgisayar kontrolünde gerçekleşen, özel olarak ayarlanmış lazer atımları kullanılır. Böylece gözdeki ışık kırıcı dokular şekillendirilir ve görme problemleri sonlandırılır. Smile lazer en güvenli lazer tedavilerinden biri olarak bilinmektedir, bu sebepten oldukça sık tercih edilmektedir.

  Smile Lazer Nasıl Yapılır? Smile Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Smile lazer uygulaması, hastanın bilgilendirilmesi, cihazların ayarlanması ve göze ağrı kesici damla uygulanmasıyla başlamaktadır. Tüm bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra doktor ve bilgisayar kontrolünde gerçekleşen lazer atımlarıyla; gözdeki ilgili dokular, ışığı daha doğru kırabilecekleri biçimde yeniden şekillendirilirler. Lazer atımı işlemi ortalama 20 ila 50 saniye kadar sürmektedir. Daha sonra ise uygulama sonlanır.

  Smile Lazer Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hastalar, smile lazer uygulamasının hemen sonrasında evlerine dönebilirler. Bu süreçte mümkünse güneş gözlüğü kullanmaları önerilir. Smile lazer ameliyatı sonrası gözlerde bir miktar yanma hissi oluşabilir. Bu oldukça normaldir, doktor tarafından verilen göz damlaları bu hissin yatışmasını sağlayacaktır. Yanma ve batma hissi çoğu zaman tedavinin gerçekleştiği gün son bulur. Ancak bir sonraki güne kadar devam etmesi de mümkündür. Birkaç gün içerisinde, bulanık görüş büyük oranda normale döner. 1 aya kalmadan da görüş kalitesi ideal seviyesine ulaşır. Doktorunuz smile lazer tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  Ankara Smile Lazer Fiyatları 2024

  Smile lazer tedavisi Ankara fiyatları, tedavinin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ankara smile lazer fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Yasin Şakir Göker’den randevu alabilirsiniz.

  Hemen Ara!
  Yol Tarifi