Gözde Sinek Uçuşması Tedavisi Ankara

  İnsan bedenindeki hiçbir doku veya organ, gelişmeden ve değişmeden kalmaz. Organlarımız ve onları meydana getiren dokular, yaşımızla birlikte önce gelişir daha sonra ise çeşitli etmenler vesilesiyle değişir, yıpranırlar. Göz de sürekli bir değişim içerisinde olan organlardan biridir. Bu değişim, gözde sinek uçuşması olarak bilinen durumun en büyük nedenidir.

  Gözde, lensin arkasında bulunan ve gözün büyük bir bölümünü oluşturan kısım vitreus boşluğu olarak isimlendirilir. Bu bölge büyük oranda özel bir sıvı ile kaplıdır. Vitreus ismiyle bilinen sıvı, yoğunluğu sudan daha fazla ancak şeffaf yapılı bir sıvıdır. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi bu sıvı, kişinin ömrü boyunca değişmeden kalmaz. İlerleyen yaşla birlikte bir miktar koyulaşabilir. Bu sıvının içerisinde, iplik parçalarını andıran ince şeritler oluşabilir. Bahsi geçen şeritler, gökyüzüne veya tek renkli bir yüzeye bakıldığında kolayca fark edilebilirler. Gözde uçuşan cisimler veya gözde sinek uçuşması olarak tarif edilen durum da tam olarak budur. Yazımızın devamında ‘’Gözde sinek uçuşması nedenleri nelerdir?’’, ‘’Gözde sinek uçuşması kimlerde görülür?’’, ‘’Gözde uçuşan cisimler nasıl geçer?’’ ve ‘’Gözde uçuşan cisimler neden olur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  Ankara gözde sinek uçuşması tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Yasin Şakir Göker’den randevu alabilirsiniz.

  Gözde Sinek Uçuşması Nedir? Gözde Uçuşan Cisimler Nelerdir?

  Gözde sinek uçuşması, göz içerisinde yer alan sıvıda (vitreus sıvısında) iplik veya örümcek ağı benzeri yapılar görülmesidir. Bu durum genelde yaşlılık sebebiyle ortaya çıkar. Ancak miyop gibi bazı göz bozuklukları erken yaşlarda da gözde sinek uçuşması veya gözde uçuşan cisimlere sebep olabilmektedir. Gözde sinek uçuşması olarak tarif edilen durum, çoğu zaman ciddi belirtilere ve şikâyetlere yol açmaz. Ancak bazı kişiler bu durumdan rahatsız olabilir.

  Bahsi geçen vitreus sıvısı belli bir yaştan sonra doğal bir şekilde retinadan ayrılır. Ardında ise Weiss Halkası olarak bilinen bir iz bırakır. Bazı kişilerde vitreus sıvısı, retinadan ayrılırken retinadaki sinir hücreleriyle etkileşime girer ve kişi şimşek çakması veya ışık çakması şeklinde ışıklar görür. Bu durum göz içi kanama meydana gelmesine de yol açabilmektedir.

  Gözde Sinek Uçuşması Neden Olur? Gözde Neden Cisimler Uçuşur?

  Gözde sinek uçuşması daha önce de bahsettiğimiz gibi doğal sebeplerden meydana gelir. Göz içerisinde yer alan sıvı zamanla koyulaşır ve içerisinde ipliksi oluşumlar görülür. Bu yaşlılık veya miyop gibi hastalıklar sebebiyle görülebilmektedir.

  Gözde Sinek Uçuşması Geçer Mi?

  Gözde sinek uçuşması zaman içerisinde geçen bir rahatsızlık değildir. Aksine zaman içerisinde, gözde uçuşan cisimlerin sayısı artabilir. Ancak çoğu zaman bireyi rahatsız edecek kadar fazla sayıya ulaşmazlar. Ulaştığı takdirde çeşitli tedavi uygulamalarıyla bu cisimlere müdahale etmek mümkündür.

  Gözde Sinek Uçuşmasına Bitkisel Çözüm Var Mıdır?

  Gözde sinek uçuşmasının bitkisel bir çözümü yoktur. Bitkisel veya alternatif tedaviler, çoğu zaman yarardan çok zarara sebep olurlar. Çünkü bu tedavilerin içerisinde, bireyin alerjisinin olduğu maddeler yer alabilmektedir. Eğer kişinin bedeni, bu maddelere karşı tepki verirse anafilaktik şok olarak bilinen ve ölümle sonuçlanabilen alerjik reaksiyonlar oluşabilir. Pek çok bitkisel tedavi, en iyi ihtimalle hiçbir işe yaramaz. Bu yüzden alternatif tedaviler yerine tıbbi, bilimsel ve güvenilir tedavi yöntemlerine başvurulmalıdır.

  Gözde Sinek Uçuşması Tedavisi Nasıl Olur?

  Gözde sinek uçuşması tedavisi Ankara, özel lazer uygulamalarıyla veya ameliyat ile yapılabilmektedir. Tedavinin hangi uygulamayla gerçekleşeceğine hastanın talebine ve eşlik eden bazı durumlara göre kararlaştırılır. Eğer göz içerisinde kanama veya retina yırtığı da varsa ameliyat uygulamasına veya argon lazer uygulamasına başvurulabilir. Ancak yalnızca göz içinde uçuşan cisimler söz konusu ise basit ve hızlı bir lazer uygulamasıyla bu cisimlerden kurtulmak mümkündür. Böylece hastalar birkaç seans içerisinde rahatsızlıklarından kurtulabilir, sorunsuz bir şekilde gündelik yaşamlarına devam edebilirler. Bunların dışında hastalar büyük çoğunlukla herhangi bir tedavi yapılmadan da takip edilebilir.

  Ankara Gözde Sinek Uçuşması Tedavisi Fiyatları 2024

  Ankara gözde cisim uçuşması tedavisi fiyatları, tedavinin hangi yöntemle yapıldığına göre kişiden kişiye değişebilir. Ankara gözde sinek uçuşması tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Yasin Şakir Göker’den randevu alabilirsiniz.

  Hemen Ara!
  Yol Tarifi