No Touch Lazer Ankara

  Gözler, insan vücudundaki en önemli organlardandır. Bu yüzden göz hastalıkları ve göz hastalıklarının tedavisi üzerine pek çok bilimsel araştırma yürütülür. Bu araştırmalar hastalıkları daha iyi anlamak ve çok daha modern tedaviler ortaya çıkarabilmek için yapılırlar. Mesela lazer teknolojisi ile yapılan tedaviler, bahsi geçen araştırmalar sonucu geliştirilmiştir. Bu lazer tedavileri arasında en çok tercih edilenlerden biri ise No Touch Lazer tedavisidir.

  No touch lazer tedavisi, el değmeden gerçekleşen, oldukça gelişmiş ve hızlı bir tedavi uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde miyop, hipermetrop, astigmat ve benzeri göz bozuklukları başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. No touch lazer tedavisi hastaların gözlük ve kontakt lens kullanma ihtiyacını büyük oranda ortadan kaldırmaktadır. Böylece bunlara bağlı yaşanan zorluklar ve olumsuzluklar da kişinin hayatını etkilemeyi bırakırlar. Yazımızın devamında ‘’No touch lazer tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle göz tedavisi nasıl olur?’’, ‘’No touch lazerle hangi göz bozuklukları tedavi edilebilir?’’ ve ‘’No touch lazer tedavisi ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  Ankara no touch lazer tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Yasin Şakir Göker’den randevu alabilirsiniz.

  No Touch Lazer Nedir?

  No touch lazer Ankara, el veya cihaz değmeden gerçekleşen, modern bir tedavi işlemidir. Uzağı, yakını veya her ikisini birden net görmekte zorlanan bireyler, eğer göz yapıları da uygunsa no touch lazerle tedavi olabilirler. Bu uygulama sayesinde büyük bir hassasiyet ile hedef dokulara müdahale etmek mümkündür. No touch lazer, sahip olduğu özel tanılama teknolojisi sayesinde diğer dokulara müdahale etmez. Böylece tedavi, olabildiğince hedefe yönelik bir şekilde gerçekleşir.

  No Touch Lazer Hangi Durumlarda Kullanılır?

  No touch lazer, eğer göz yapısı uygunsa şu gibi durumlarda kullanılabilir:

  • Miyop,
  • Hipermetrop,
  • Astigmat

  Bahsi geçen görme bozuklukları, no touch lazer teknolojisi ile tedavi edilebilmektedirler.

  No Touch Lazer Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  No touch lazerin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Uygulama oldukça yüksek bir hassasiyet ile, cihaz veya el değmeden yapılır.
  • Tedavi sonrası gözler sarılmaz, gözlere bandaj uygulanmaz.
  • Göz kuruluğu riski en düşük olan tedavi uygulamalarından biridir.
  • Eğer göz yapısı uygunsa, yüksek numaralı gözlere bile uygulanabilmektedir.
  • Her 10 hastanın 9’unda kontakt lens ve gözlük kullanımını tamamen sonlandırır.
  • Cerrahi veya mikrocerrahi bir kesi yapılmaz.
  • Oldukça hızlı bir uygulamadır.

  No touch lazerin faydalarını ve avantajlarını bu şekilde sıralamak mümkündür.

  No Touch Lazer Tehlikeli Mi?

  No touch lazer, alanında uzman bir doktor tarafından yapıldığı ve uygun bir ortamda gerçekleştiği takdirde oldukça güvenli bir tedavidir. No touch lazer tedavisinin düşük de olsa bazı riskleri vardır.

  No Touch Lazerin Riskleri Nelerdir?

  Her tıbbi tedavinin olduğu gibi no touch lazer tedavisinin de bazı riskleri vardır. Ancak bu riskler son derece düşüktür. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, uygun koşullar altında ve uzman bir doktor tarafından gerçekleştirildiği takdirde epey güvenli bir uygulamadır. Bünyesinde barındırdığı özel kontrol ve doku tanımlama mekanizmaları; çalışma prensibi ve daha pek çok sebepten no touch lazer tedavisinin en güvenli lazer uygulamalarından biri olduğunu söylemek yanlış olmaz.

  No Touch Lazer Ne Kadar Sürer?

  No touch lazer tedavisi, tek göz için hemen hemen 1 dakikada yapılabilmektedir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi oldukça hızlı, pratik ve modern bir uygulamadır. Hastalar, daha ne olup bittiğini bile anlamadan tedavi sonlanabilmektedir.

  No Touch Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır? No Touch Lazer Nasıl Yapılır?

  No touch lazer tedavisi öncesinde hastaların gözleri detaylı olarak değerlendirilir. Daha sonra ise işlemin detayları kararlaştırılır. Tedavi öncesinde hedef göze ağrı kesici göz damlası uygulanır. Böylece tedavi sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi oluşmaz. Tedavi sırasında hastanın gözüne herhangi bir aparatla veya cihazla temas edilmez. Hasta, lazer cihazından çıkan yeşil ışığa doktorun söylediği süre boyunca bakar ve hemen hemen 1 dakikada tedavi tamamlanır.

  No Touch Lazer Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  No touch lazer sonrası hastalar, aynı gün evlerine dönerler. 1 ila 2 gün kadar gözlerinde batma hissi oluşabilir, gözleri kızarabilir veya ışığa karşı hassasiyet gösterebilirler. Bu belirtiler bahsettiğimiz süre zarfında azalarak kaybolurlar. Hastalar, doktor önerisi ile bir hafta sonrasında, araba sürme de dahil pek çok aktiviteyi yapabilirler. Ancak bu süreçte görüş, bir miktar bulanık olabilir. Bulanık görüş en geç birkaç ay içerisinde azalarak normale döner.

  Ankara No Touch Lazer Fiyatları 2024

  Ankara no touch lazer tedavisi fiyatları, tedavinin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. Ankara no touch lazer fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Yasin Şakir Göker’den randevu alabilirsiniz.

  Hemen Ara!
  Yol Tarifi