Excimer Lazer Tedavisi Ankara

  Teknoloji ve bilim alanında yaşanan inanılmaz atılımlar, son 20 ila 30 yıl içerisinde hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran gelişmeler ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu gelişmeler elbette kendilerini tıp alanında da göstermişlerdir. Günümüzde, son teknoloji lazer uygulamalarıyla yapılan tedaviler, eski ve çok daha zahmetli tedavilerin yerini almış, hastalar tarafından sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Bu uygulamalar, göz hastalıklarının tedavisinde de yıllardır başarılı bir şekilde kullanılmaktadırlar.

  Excimer lazer tedavisi Ankara, bahsetmiş olduğumuz modern tedavi uygulamalarından biridir. Bu uygulama, gözde yer alan dokuların büyük bir hassasiyet ile yeniden düzenlenmesini ve şekillendirilmesini mümkün hale getirmiştir. Böylece kırma kusurları olarak bilinen miyop, astigmat ve hipermetrop gibi rahatsızlıklar etkin bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Excimer lazer tedavisi sayesinde hastalar, gözlük veya kontakt lens olmadan da hayatlarına devam edebilir hale gelirler. Yani gözlük veya kontakt lens sebebiyle yaşadıkları olumsuzluklardan da kurtulmuş olurlar. Yazımızın devamında ‘’Excimer lazer tedavisi hangi durumlarda yapılır?’’, ‘’Excimer lazer tedavisinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Excimer lazer tedavisi nasıl yapılır?’’ ve ‘’Excimer lazer tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  Ankara excimer lazer tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Yasin Şakir Göker’den randevu alabilirsiniz.

  Excimer Lazer Nedir?

  Excimer lazer, lazer teknolojileri ile yapılan gelişmiş ve modern bir göz tedavisidir. Bazı türleri ülkemizde 20 yıldan uzun süredir kullanılan bu tedavi, günümüzde modernize edilmiş, eksikleri giderilmiş ve eskisinden bile daha güvenilir bir yapı kazanmıştır. Bu uygulama sayesinde gözlerdeki kırma kusurlarını ve buna bağlı yaşanan görme zorluklarını tedavi etmek mümkündür. Uzağı ne görememe, yakını net görememe ve hem uzağı hem de yakını net görememe gibi sorunlar, excimer tedavisi ise etkin bir şekilde sonlandırılabilmektedir. Excimer lazer uygulaması, kullanılma şekline göre farklı isimlerle anılabilmektedir. Bunlardan bazıları;

  • Lasik ameliyatı,
  • No touch lazer tedavisi,
  • iLasik ameliyatıdır.

  Excimer Lazer Hangi Durumlarda Yapılır?

  Excimer lazer tedavisi kırma kusurlarının ve bunlara bağlı ortaya çıkan görme bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Mesela;

  • Miyop,
  • Hipermetrop,
  • Astigmat tedavisinde yaygın olarak excimer lazer tedavisinden yararlanılmaktadır.

  Bu gibi rahatsızlıklar, excimer lazerin kullanıldığı tedavi uygulamalarıyla başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

  Excimer Lazerin Avantajları Nelerdir?

  Excimer lazerin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Gözlüğe veya kontakt lense olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırabilir.
  • Ağrısız bir şekilde gerçekleşir.
  • Oldukça hassas bir şekilde gerçekleşen bir işlemdir.
  • Güvenli bir uygulamadır.
  • Başarısı yıllar boyunca kanıtlanmış, sürekli gelişmeye devam etmiş bir tedavi uygulamasıdır.
  • Excimer lazerin pek çok türü vardır. İhtiyaç duyulan tedaviye ve gözün yapısına göre bunlardan birine başvurulması mümkündür.

  Excimer lazerin avantajlarını bu şekilde sıralanabilir.

  Excimer Lazer Ne Zaman Çıktı?

  Excimer lazer, ilk olarak 1988 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Ancak neredeyse excimer teknolojisi, neredeyse her 5 yılda bir yeniden geliştirilmiş, eksikleri giderilmiş ve modernize edilmiştir. Yani hem yıllardır başarılı bir şekilde kullanılan hem de son derece yeni olan bir uygulamadır. Günümüzde excimer lazer teknolojisi ile gerçekleşen pek çok lazerle göz tedavisi uygulaması vardır.

  Excimer Lazer Ne Kadar Sürer?

  Excimer lazer, tedavinin hangi uygulamayla ve hangi amaçla yapıldığına göre farklı sürelerde tamamlanabilir. Ancak bu teknolojiyle yapılan tedavi uygulamaları genelde 10 ila 20 gün içerisinde, başarıyla son bulmaktadır.

  Excimer Lazer Nasıl Yapılır? Excimer Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Excimer lazerle yapılan pek çok tedavi uygulaması vardır. Bu uygulamalar temelde, gözde, ışığı kırmakla görevli olan yapıların yeniden düzenlenmesi; bu yapıların, kontrollü lazer işlemleriyle adeta yeniden şekillendirilmesi yardımıyla yapılır. Böylece bahsi geçen yapılar dış ortamdan gelen ışığı doğru açılarda ve ölçülerde kırabilir; kişinin sağlıklı bir görüşe sahip olmasını sağlayabilirler. Excimer lazer ile yapılan tedaviler hakkında bilgi almak için sitemizde yer alan Lasik Ameliyatı ve No Touch Lazer isimli yazıları inceleyebilirsiniz.

  Ankara Excimer Lazer Fiyatları 2024

  Ankara excimer lazer tedavisi fiyatları, tedavinin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ankara excimer lazer tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; göz hastalıkları alanında uzman isimlerden olan Doç. Dr. Yasin Şakir Göker’den randevu alabilirsiniz.

  Hemen Ara!
  Yol Tarifi